Roline

Železniční přejezd ve Studénce bude modernizován a dočká se i podjezdu

26. 9. 2017

Železniční přejezd ve Studénce by měl projít modernizací. Aktuálně je velmi nebezpečný.

Železniční přejezd ve Studénce na Novojičínsku projde modernizací. Kvůli bezpečnosti se chystá projekt, při němž bude přejezd nahrazen podjezdem. V loňském roce zde došlo k vážné nehodě, kdy se srazil kamion s vlakem. Při této srážce zemřeli tři lidé.

V plánu je podjezd pod silnicí

Podjezd je v plánu vybudovat do roku 2020. Měl by sloužit cyklistům, chodcům a také osobní dopravě. Nákladní doprava má být odkloněna. Aktuálně se pro ni hledá vhodná objížďka. Ideálním řešením se zdá výstavba silnice v rámci přilehlého průmyslového objektu. Nová komunikace by byla dlouhá 450 metrů.

V plánu je také, že by mohl být přejezd řízen semaforem. Ve chvíli kdy by se na přejezdu rozsvítilo červené světlo, tak by semafor začal svítit také červeně, a to zhruba 50 metrů před přejezdem. Rovněž by před přejezdem byla závora, která by nutila řidiče zastavit.

Přejezd je v současné době naprosto nevyhovující. Hlavním problémem je fakt, že se zde kříží vytěžovaná vlaková trať a rovněž velmi frekventovaná silnice. Přejezd je velmi široký, kříží ho totiž čtyři koleje. Největším problémem tohoto přejezdu je však čekací doba na průjezd vlaku. Aby se stihlo kolejiště vyprázdnit, tak je nastaven signál na dlouhý časový úsek. Spoustu řidičů to pak motivuje k tomu, aby to takzvaně „stihli“ ještě před jedoucím vlakem.