Roline

Za poslední 4 roky se podařilo zprovoznit téměř 180 kilometrů nových silnic a dálnic

12. 12. 2017

Současná vláda má za sebou slušně odvedenou práci ohledně výstavby a oprav silnic a dálnic.

Během posledních čtyř let, tedy za funkčního období dosluhující vlády, se podařilo vybudovat a zprovoznit téměř 180 kilometrů silnic a dálnic. Konkrétně jde o 96 kilometrů dálnic a 86 kilometrů silnic první třídy. Nové stavby jsou ve výhledu či se na nich již pracuje. V tuto chvíli je ve výstavbě dalších 123 kilometrů.

Ministr Dan Ťok zastane svou funkci i v příští vládě

Ministr dopravy Dan Ťok by měl setrvat na svém postu i v nové vládě. Aktuálně tak bude zahajovat dostavbu dálnice D6 nebo obchvat Slaného. Během roku 2018 by mělo dojít k zahájení dostavby prioritních staveb. Ministr dopravy se k tomu vyjádřil takto:

„Výstavbu klíčových dálnic a silnic jsme v posledních letech oproti dřívějšku rozhýbali, i přesto, že nás stále brzdí velmi složitý systém povolování. Zablokovat stavbu je pro její odpůrce bohužel poměrně jednoduché, zatímco prosadit veřejný zájem je v některých případech téměř nemožné,“ řekl ministr dopravy Dan Ťok.

V posledních čtyřech letech bylo dokončeno 96 kilometrů dálnic. Z toho 33 kilometrů je zcela nových a 63 kilometrů tvoří modernizovaná dálnice D1, u které byly úpravy již nezbytné. D1 je brána téměř jako výstavba nové dálnice za plného provozu. Každý rok se však podaří rezortu opravit 500 kilometrů státních silnic.

Výstavba nových silnic bude stále pokračovat

V tuto chvíli se staví 75 kilometrů dálnic a 48 kilometrů silnic první třídy. Ministr dopravy v pondělí 11. prosince slavnostně zahájí stavbu přeložky silnice I/16 Slaný - Velvary. Nová silnice tak vytvoří obchvat kolem Slaného. V úterý 12. prosince pak ministr Ťok zahájí další pokračování karlovarské dálnice D6, konkrétně středočeskou část v úsecích Nové Strašecí – Řevničov a samotný obchvat Řevničova.

„Další dálniční stavby získají povolení v následujících měsících a budou zahájeny v příští stavební sezóně. Do čtyř let budou nové dálniční úseky postaveny a motoristé se po letech konečně dočkají viditelného rozšíření dálniční sítě,“ dodává Ťok.