Roline

Výstavbu dálnice D35 se snaží ŘSD urychlit

23. 5. 2017

Výstavba dálnice D35 by se měla urychlit, díky stavebním povolením na mosty či estakády.

Ředitelství silnic a dálnic se snaží urychlit výstavbu dálnice D35. Aktuálně probíhají jednání o tom, aby bylo možné začít stavět nejprve mosty, estakády a železniční koridor s předstihem. Tím by se hlavní stavba značně urychlila. Dálnice D35 má být důležitou tepnou, která povede z Čech na Moravu. Tím by se značně ulehčilo naprosto přecpané dálnici D1.

Dálnice D35 je v plánu již 25 let

Obyvatelé tamních oblastí tvrdí, že některé úseky jsou naprosto za hranou únosnosti, co se počtu vozidel týče. Například mezi Hradcem Králové a Vysokým Mýtem je takřka nemožné přejít silnici na druhou stranu.

Šéf pardubické pobočky ŘSD, Bohumil Vebr komentuje situaci ohledně výstavby dálnice takto: „Aby objekty, které jsou důležité a zdržely by stavbu časově, to jsou mostní estakády, velké mosty i přes železniční koridor, získaly samostatné stavební povolení a mohly být zahájeny v předstihu před hlavní trasou.“

Stavba dálnice D35 v Pardubickém kraji by měla začít ještě tento rok na podzim. S celkovým dokončením se počítá na rok 2024. Aktuálně také probíhají jednání o vyvlastnění 13 pozemků, u kterých buďto nebyli k dohledání majitelé anebo nesouhlasili s výkupní cenou. Jedná se tedy o vyvlastnění pozemků.