Roline

Volvo Trucks zavádí nové sady baterií pro nákladní vozy

27. 12. 2017

Společnost Volvo Trucks představuje nové baterie pro nákladní vozidla.

Společnost Volvo Trucks uvádí nový systém baterií pro nákladní vozidla Volvo FH a Volvo FM, které zajistí dostatek výkonu pro palubní vybavení a výrazně sníží riziko prostojů kvůli vybití baterií. Volvo dodává, že řidiči se budou moci těšit na vyšší pohodlí a příjemnější pobyt na palubě, díky vědomí, že nemohou být bez energie.

Nové sady baterií udrží kapacitu po dlouhou dobu

Nově představený systém baterií obsahuje dvě samostatné sady baterií. Jedna slouží ke spouštění motoru, zatímco druhá sada pohání veškeré další funkce ve vozidle. Díky tomu nemůže dojít k vybití baterie k tomu, aby bylo možné vozidlo nastartovat. Tato sada bude sloužit výhradně tomuto účelu. V bateriích je použita gelová technologie, která umožňuje vyšší energetickou kapacitu.

Volvo také dodává, že se tím sníží nároky na životní prostředí. Samuel Nerdal, produktový manažer pro elektrické a energetické systémy ve Volvo Trucks dodává:

„Zaparkovaný nákladní vůz s motorem spuštěným na volnoběh spotřebuje přibližně tři litry paliva za hodinu. S naším řešením dokážeme minimalizovat spouštění motoru na volnoběh, a tak výrazně snížit náklady na palivo. Náš systém baterií splňuje dnešní náročné požadavky na bezpečné napájení a zároveň prodlužuje provozuschopnost vozidel a snižuje provozní náklady. Zákazníkům toto řešení přináší jasné výhody.“