Roline

Volvo představuje výroční vůz FH Heritage Edition

15. 5. 2017

Volvo Trucks představilo speciálně pro Českou republiku výroční edici vozu FH s názvem Heritage Edition.

České zastoupení společnosti Volvo Trucks připravilo zajímavou edici vozů FH. Jedná se o takzvanou Heritage Edition, která svým barevným zpracováním vzdává hold vozidlům ze 70. let minulého století. Tato edice vozidel je dostupná u příležitosti 20. výročí společnosti na českém trhu.

FH Heritage Edition nabídne kabinu Globetrotter s a přeplňovaným vznětovým řadovým šestiválcem D13K Euro 6 o objemu 12,8 l a výkonu 338 kW (460 k). Kromě specifického barevného provedení budou ve výbavě boční, střešní a mezinápravové spoilery, bixenonové světloměty s ostřikovači, statické rohové světlomety a také dvojice palivových nádrží.

Pro řidiče tato edice nabídne kožený volant, paket Media s Dynafleet a navigací, která bude dostupná na 7 palcovém displeji s barevnou, dotykovou obrazovkou. Nebude také chybět indikátor zatížení nápravy, dešťový senzor, lednička pod lůžkem a také sada pro dálkovou dopravu I-See.

Systém I-See sbírá data od všech vozidel, která tímto vybavením disponují. Díky tomu dochází ke sběru dat na server, který pak dopředu dokáže vyhodnotit, jak ideálně vyjet z hlediska úspory nadcházející kopec. Díky souhrnnému systému, tak není nutné ani touto oblastí předtím jet. I-See vše vyhodnotí z předchozích dat, získaných od jiných řidičů.