Roline

Volvo představilo model FE 350

10. 7. 2017

Společnost Volvo Truck uvádí na trh posílený model FE.

Společnost Volvo představila model Volvo FE s výkonnějším motorem 350 k/1400 Nm s novou přední nápravou, která je nyní schopna snést zatížení až 9 tun. Volvo FE 350 se tak stává všestranným vozem, s nímž není problém provádět složitější distribuce anebo také svoz odpadu. Celková kombinovaná hmotnost vozu může být až 44 tun.

Na základě poptávky bylo navrženo Volvo FE 350

Volvo se pro tento krok rozhodlo na základě poptávky svých zákazníků. Nabízí tak malé vozidlo se solidním výkonem, které je schopno zapřáhnout i přívěs. Motor D8K 350 Euro 6 je k dispozici pro všechna provedení kabiny, včetně kabiny nízkopodlažní, a lze jej objednávat v kombinaci s převodovkou Volvo I-Shift nebo plně automatickou převodovkou.

Volvo FE 350 se bude prodávat na všech trzích, pro které platí norma Euro 6. Očekává se, že vozy se začnou prodávat koncem července a koncem září budou vyrobena. Během podzimu má pak dojít na odhalení dalších novinek z řady Volvo FE.

Volvo FE 350 se bude prodávat s naftovým pohonem, zatímco starší model Volvo FE 320 na CNG je nyní k dispozici s různými variantami kabiny - krátkou kabinou (day cab), komfortní kabinou (comfort cab), spací kabinou (sleeper cab) nebo nízkopodlažní kabinou (low entry cab).

Volvo FE 350 základní údaje:

Pohonná jednotka: Naftový motor Volvo D8K Euro 6 o zdvihovém objemu 8 litrů, výkon 350 k / točivý moment 1400 Nm.

Převodovka: automatizovaná převodovka Volvo I-Shift nebo plně automatická převodová skříň.

Pomocný pohon: až 600 Nm.

Varianty kabiny: krátká kabina (day cab), komfortní kabina (comfort cab), spací kabina (sleeper cab) nebo nízkopodlažní kabina (low entry cab).

Celková kombinovaná hmotnost vozidla: až 44 tun

Uspořádání pohonu: 4x2, 6x2, 6x4. K dispozici rovněž jako tahač 4x2.

Přední náprava: zatížení nápravy 7,1 až 9 tun.

Zadní nápravy: zatížení nápravy 13 až 23 tun.