Roline

V Říčanech začne platit zákaz kamionů

13. 11. 2017

Říčany podobně jako Cheb zavedou brzy zákaz průjezdu kamionům.

Od dnešního dne na území města Říčany platí zákaz tranzitu kamionů. Během posledních dní město nainstalovalo nové značky, které na zákaz řidiče upozorňují. Pakliže řidič nákladního vozu nemá v místě nakládku či vykládku, není oprávněn tudy projíždět. Zákaz se také týká přilehlé silnice II. třídy s označením 101.

Říčany na svém území kamionovou dopravu nechtějí

Komunikace 101 slouží coby přivaděč z dálnice D1 k Říčanům. Město tak chce zamezit tomu, aby tranzitní doprava vůbec sjížděla z dálnice na jeho území. Firmy, které působí v Říčanech, se však obávat nemusí. Bude jim udělena výjimka, město se brání tak, že pouze nechce být kamionovou spojnicí mezi Plzní a Hradcem Králové. Dle vyjádření starosty, patří kamiony na dálnici a nikoliv do města.

Aktuálně se hledá společnost, která nasadí po městě a v jeho nejbližším okolí značky, které zákaz podpoří. V Říčanech věří, že informace se velmi rychle rozšíří a bude předána mezi jednotlivými společnostmi. Rovněž se předpokládá, že většina dopravy bude odkloněna již před sjezdem z dálnice. Na silnici 101 budou instalovány váhy pro vozidla, která budou projíždět v rámci místního zásobování.