Roline

V rámci bezpečnostní akce bylo zjištěno na 3300 přestupků

24. 4. 2018

V minulém týdnu proběhla policejní akce při které bylo řidičům zjištěno na 3300 přestupků.

Ačkoliv byla policejní akce avizována předem, tak spousta řidičů spáchala přestupek v rámci akce Speed Marathon. Policejní akce probíhala v rámci celé Evropy a měla za cíl, hromadnou kontrolu řidičů z hlediska rychlosti.

Na našem území bylo téměř tisíc míst, na kterých probíhalo měření. Zkontrolováno bylo přes 7000 vozidel. Z toho 3300 řidičů se dopustilo přestupku. Téměř 2600 řidičů překročilo rychlost, což byl nejčastější přestupek, dále šlo o nevyhovující technický stav vozidla či řízení pod vlivem alkoholu.

Místa, na kterých měření v minulém týdnu proběhlo, byla vybrána lidmi na internetu v průběhu měsíce února. Konkrétní čísla jsou následující: 145 případů nevyhovujícího stavu vozidla, 23 řidičů nemělo dálniční známku na komunikaci, která její využití požaduje. Následně 14 řidičů bylo pod vlivem alkoholu a dva pak požili návykové látky.

Nejvíce míst bylo vybráno ve Středočeském kraji. Policejní hlídky byly v Praze na 35 místech. V Brně pak na 14 místech a na 8 místech v Ostravě.

Už loni došlo k podobné akci, kdy se měřilo na 1047 místech v rámci České republiky. Policisté tehdy zjistili více než 2500 přestupků.