Roline

V mýtném tendru pokračují všichni uchazeči

7. 11. 2017

V rámci mýtného tendru nebyl v prvním kole vyřazen žádný z uchazečů.

O mýtný tendr se stále mohou ucházet všichni čtyři kandidáti. Jak oznámilo Ministerstvo dopravy, tak všichni uchazeči splnili veškeré podmínky, které byly třeba a postoupili tak do dalšího kola. Celá soutěž tedy pokračuje dle předem daného harmonogramu.

Koncem roku by mohl být znám nový provozovatel

Všichni uchazeči budou nyní během 70 dní připravovat konkrétní řešení celého převzetí systému. Celé technické řešení včetně ceny tak budou předávat následovně. Ministr Dan Ťok se k současné situaci vyjádřil takto:

„Chceme mýto konečně otevřít konkurenci, aby firmy ukázaly, za jakou cenu ho umí technicky vyřešit. Pokračujeme v soutěži tak, jak jsme slíbili a nyní už firmy připraví podrobné nabídky. Naší rolí je získat co nejlepší podmínky pro daňové poplatníky, kteří na mýtný systém přispívají.“

První kolo začalo již 24. srpna. Veškerá kritéria a požadavky jednotlivých subjektů byla posouzena během září a října. Nyní přichází na řadu 2. kolo. Za dodávku mýtného systému na dalších 10 let je rozpočet na 29 miliardách korun. Od roku 2020 se české silnice a dálnice rozšíří o 900 kilometrů, které budou nově podléhat poplatkům. Předpokládá se však, že cena zakázky se během soutěže sníží.