Roline

Tesla představí svůj elektrický kamion na konci října

9. 10. 2017

Elon Musk představí plně elektrický kamion koncem října. Hodlá způsobit revoluci v nákladní dopravě.

Tesla měla koncem září ukázat svůj nový kamion, který by měl být zdatným konkurentem vůči ostatním. Zatím není jasné, jak bude truck vypadat ani co konkrétně nabídne. Tesla vše přísně drží pod pokličkou a nehodlá zveřejnit detaily. Ředitel společnosti, Elon Musk odsunul termín odhalení až na konec října.

 

 

Tesla představí svůj elektrický kamion o měsíc později

Celý motoristický svět, tak bude čekat o měsíc déle, než se takzvaná Bestie, jak jí nyní Musk říká, ukáže v plné kráse. Očekávání jsou velmi vysoká. Mluví se o tom, že by to mohl být naprostý milník v nákladní dopravě za poslední dekády. Podle předpokladů by mohl nový tahač stát až o 70% méně, než tomu je u naftových nákladních vozidel.

Tahač od Tesly by měl být plně na elektrický pohon. Zatím není jasné, jak daleko dokáže na baterie kamion dojet. U dálkových tras by totiž dojezd 300–400 kilometrů nebyl příliš adekvátní.

Elon Musk sám dodává, že většina lidí produkci takového vozidla nevěří. Musk sám dodává, že bylo velmi náročné dosáhnout značného výkonu při zátěži, jakou může být kamion naložen. Dojezd je problémem všech automobilek a dá se říct, že je to právě Tesla, která se svým modelem S, dokázala překonat předsudky a osobní vozidlo ujede až 500 kilometrů na jedno nabití.

Musk je přesvědčen, že se svým vozidlem překonají veškerá očekávání a půjdou proti dieselovým motorům jako přímá konkurence. Šéf Tesly věří, že budou schopni běžným nákladním vozidlům konkurovat.
Příchod nového nákladního vozidla od Tesly se očekává 18-24 měsíců od oznámení. Výroba by se tedy měla rozjet co nejdříve. Uvidíme tedy, čím nás Tesla nakonec překvapí.