Roline

Tesla odhalí svůj tahač již tento čtvrtek

14. 11. 2017

Ve čtvrtek by měl být konečně odhalen tahač od společnosti Tesla. Zatím nese pracovní název Tesla Semi.

Dočkáme se snad tento týden? Automobilka Tesla po dvou odloženích zřejmě odhalí svůj elektrický tahač. Poté co společnost zaujala svými sportovními a luxusními elektrickými vozy, tak nyní bude mít k dispozici také vozidlo z kategorie nákladních. Takzvaná Tesla Semi by se měla konečně odhalit tento týden v plné parádě.

Tesla Semi je už blízko svému odhalení

Jak zveřejnil na svém twitterovém účtu Elon Musk k odhalení dojde během tohoto týdne. Konkrétně by se tak mělo stát 16. listopadu, tedy ve čtvrtek. Dle předchozích tvrzení Muska se máš jednat o revoluci v nákladní silniční dopravě. Zatím se však čtvrtek i tři dny před, bere s velkou rezervou, neboť Musk předchozí termíny rovněž zrušil na poslední chvíli.

Původní odhalení vozidla mělo přijít 28. září, poté došlo k posunutí na 26. října a následně na 16. listopadu. Firma však dodává, že na vině je výroba Modelu 3 a také dodání střešních panelů a baterií pro oblasti postižené hurikány.

Tesla Semi by měla být velkým a také těžkým vozidlem, které má však nabízet opravdu velký dojezd a to i přes fakt, že půjde o čistě elektrické vozidlo. V rámci amerických zákonů půjde o jedno z největších vozidel, jaká jsou vůbec povolena. Odhad ohledně dojezdu se zatím pohybuje okolo 200-300 mil, což znamená asi 350-450 kilometrů.

Design vozidla oficiálně zůstává záhadou. Zatím je pouze známo, že bude mít tahač poměrně zajímavé aerodynamické prvky. Nedávno však unikly neoficiální fotografie, které přinejmenším naznačují, jak by asi Tesla Semi měla vypadat.