Roline

Tesla chystá v září odhalit svůj vlastní kamion

20. 4. 2017

Společnost Tesla chystá středně velký tahač bez řidiče a čistě na elektrický pohon.

Společnost Tesla zaznamenává nevídané úspěchy. Aktuálně dokončuje velmi očekávané vozidlo s jednoduchým označením Model 3. Poněkud nečekaně však byl oznámen tahač, který je také ve výrobě a společnost, tak hodlá zasáhnout i segment nákladních vozů. V září kromě pickupu firma odhalí také svůj středně velký tahač.

Elon Musk, majitel společnosti, slibuje, že půjde o revoluci v nákladních vozidlech. Ačkoliv i jiné společnosti nabízejí tato vozidla či je momentálně testují, Tesla může kromě alternativního pohonu nabídnout také plně autonomní vozidlo. V takovém případě, by se vůz po silnici pohyboval sám bez řidiče. V tomto sektoru je Tesla velmi daleko před svou konkurencí.

Hodně se také sází na nový koncept elektrického pohonu. Dle všeho bude vozidlo schopno jet výhradně na elektřinu bez podpory dalšího pohonu. Další možností je také revoluční akumulátor k pohonu vozidla. Dle některých spekulací bude prostor pro kabinu využit jako úložiště akumulátorů.

V září se tedy dozvíme více informací a bude zajímavé sledovat, jakým směrem se nákladní autodoprava bude v následujících letech ubírat.