Roline

TATRA TRUCKS vyvíjí naprosto unikátní motor

19. 7. 2017

Česká TATRA vyvíjí světový unikát mezi motory pro nákladní vozidla.

Třetí nejstarší automobilka na světě TATRA vyvíjí unikátní motor, který bude schopen se chladit vzduchem a zároveň splní emisní normu Euro 6.

Motor bude světovým unikátem

TATRA TRUCKS si zažádala o speciální dotaci na vývoj tohoto motoru. Dotace je ve výši 65 milionů korun a bude poskytnuta v rámci programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Díky tomu, si bude moci TATRA dovolit ty nejlepší české odborníky a nabídne jim velmi dobře placená místa.

Někteří odborníci jsou ohledně projektu skeptičtí

Automobilce se již dříve podařilo získat dotaci ve výši 18 milionů korun na vývoj svého zkušebního centra. Vývoj nového typu motoru bude velmi náročný a odborníky je označován za nesmyslný. TATRA však i nadále trvá na tom, že motor bude schopna vyvinout podle svých plánů a představ.

Tento motor bude vhodný zejména v náročných podmínkách a to z hlediska klimatu. V případě vysokých teplot bude schopen se uchladit. Motor by tak využili ve svých vozech hasiči, vojáci, záchranáři a další složky.

 

 

V programu pro Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost jsou realizovány celkově tři dotace, které se týkají společnosti TATRA. Prvním z nich je vývoj nové kabiny TATRA TERRA. Tato dotace je ve výši 13 milionů korun. Druhý projekt je pak čtyřdveřová kabina, která je vyvíjena pro TATRA FORCE. Prodloužení kabiny a navýšení počtu dveří povede k tomu, že bude kabina schopna pojmout 6 osob. Pro tento projekt budou využity 4 miliony korun z dotací.

Díky této podpoře TATRA i nadále roste. Počet prodaných vozů se za minulý rok zvedl o více než 50% a přijato bylo 350 nových zaměstnanců. Česká TATRA je důležitá i pro českou ekonomiku. Společně se svými subdodavateli, tak zajišťuje práci pro 7000 lidí.