Roline

Středočeský krajský úřad zrušil zákaz kamionové dopravy v Říčanech a okolí

7. 2. 2018

Zákaz kamionové dopravy v Říčanech byl náhle zrušen. Kamiony tudy mohou opět projíždět.

Ačkoliv se před několika měsíci podařilo v Říčanech prosadit zákaz průjezdu kamionům, tak nyní se přikročilo k jeho zrušení. Vozidla nad 12 tun, tak mohou opět přes Říčany a okolí projíždět. Středočeský krajský úřad nyní zrušil zákaz. Podle úředníků bylo opatření obecné povahy s mnoha nedostatky.

Město bude dále bojovat proti průjezdu nákladní dopravy

Starosta města, Vladimír Kořen se však ohradil proti tomuto rozhodnutí a dodává, že on i město udělají maximum pro to, aby kamiony dostali z města.

Při vydání opatření byly údajně porušeny právní předpisy. Nedostatky se objevily v oblastech lhůt, stanovisek jednotlivých orgánů a způsobu vyvěšení na úředních deskách. Proti rozhodnutí není žádné odvolání a Kořen k tomu dodává: "Ty věci jsou formálního charakteru. Prostě úředníci rozhodli tak, jak rozhodli."

Říčany se pro zákaz rozhodli ve chvíli, kdy Praha začala uvažovat o odklonění kamionové dopravy, mimo město. Zákaz se týkal zejména silnice druhé třídy číslo 101, která slouží jako přivaděč k dálnici D1. Kvůli nedokončenému Pražskému okruhu si tudy zkracují cestu řidiči na trase mezi Plzní a Brnem na jedné straně a Hradcem Králové či Mladou Boleslaví na straně druhé. Nákladní doprava se snížila zhruba o polovinu, což činilo úbytek zhruba 1000 vozidel denně.

Říčany budou znovu žádat krajské zastupitele, aby znovu přijali zákaz kamionové dopravy na území města. Pro město je již nyní komplikací, že musí veškeré značky se zákazem související, zakrýt a v tuto chvíli nevyužívat. O dalším vývoji vás budeme následně informovat.