Roline

Středočeský kraj chce urychlit výstavbu dálnice D3 a D4

8. 6. 2017

Pro urychlení výstavby bude zřízena komise, která by měla celý proces urychlit.

Středočeský kraj plánuje zrychlení přípravy projektů na dostavbu dálnic D3 a D4. Díky dostavbě těchto dálnic by se ve středočeském kraji výrazně zlepšila dopravní situace na okresních silnicích, které mnohdy na dnešní houstnoucí provoz nestačí.

3 miliardy korun jsou vyhraněny na silnice, které přímo souvisí se stavbou dálnice D3, zatím je však tato výstavba pouze v rámci plánování. To by měla změnit komise sestavená přímo krajem. V té by měli usednout zástupci Policie ČR, představitelé ministerstva dopravy, ministerstva průmyslu a obchodu, ředitelství silnic a dálnic, atd.

František Petrtýl, radní pro dopravu krajského úřadu středočeského kraje k tomu dodává: "Vznik komise je pro Středočeský kraj důležitou událostí. Dostavbou D3 by se významně zvýšila bezpečnost na ostatních silnicích v této oblasti, zejména pro ohrožené účastníky provozu jako jsou chodci a cyklisté."

Dálnice D3 má mít celkově 172 kilometrů. Na území středočeského kraje zatím úplně chybí. Skrze něj povede 58 kilometrů z celku a z toho 7 z nich povede tunely.