Roline

Stavba dálnice D11 se opět pozdrží

22. 8. 2017

Sdružení Děti Země se opět angažuje v zastavení stavby. Tentokrát jde o úsek dálnice D11.

Stavba dálnice D11 z Hradce Králové do Smiřic se pozdrží, a to až o několik měsíců. Na vině je dle ministra dopravy sdružení Děti Země. Dle jeho mínění je napadení stavby ze strany spolku naprosto zbytečné a pouze pozdrží veškeré plánování a samotnou realizaci. Výhrady spolku vůči stavbě jsou nekonkrétní a zavalí tak úřady pouze zbytečným papírováním.

Ministr dopravy je názoru, že spolek úmyslně zdržuje stavbu

„Podaný rozklad spolkem, který údajně chrání přírodu, je účelový, zavalí úřady několikaměsíčním papírováním místo toho, aby mohla stavba co nejdřív sloužit lidem a chránit především je před těžkou nákladní dopravou,“ komentuje takto situaci ministr Dan Ťok.

V současné chvíli na tomto úseku probíhá archeologický průzkum, který měl být již brzy ukončen a ještě letos, měla být stavba započata. Díky rozkladu, který byl spolkem podán, je letošní termín zahájení stavby v přímém ohrožení.

 

 

Tuto taktiku použil spolek už v sedmi případech a pokaždé jejich námitkám nebylo vyhověno. Například na dálnici D1 byly práce pozdrženy až o jeden rok. Rovněž také na dálnici D8 byla pozdržena výstavba úseku Lovosice – Řehlovice.

Jak lze zjistit z oficiálního webu spolku, tak jejich činnost sestává zejména z napadání různých silničních staveb: www.detizeme.cz