Roline

Společnost Saferoad je nyní člen Evropské asociace bezpečnosti silnic

21. 12. 2017

Česká společnost Saferoad se nyní stala členem Evropské asociace bezpečnosti silnic.

Společnost Saferoad se stala členem asociace Evropské bezpečnosti silnic. Ta má za cíl sdružovat evropské výrobce bezpečnostních prvků. Firma Saferoad je známá svou činností ohledně instalace dopravního značení, bezpečnostních systémů a svodidel. Asociace doporučuje v rámci České republiky většího využití ochranných prvků. Česká republika totiž nepoužívá stejné bezpečnostní prvky, jako tomu je v jiných evropských zemích.

Asociace bezpečnosti silnic má nově pobočku také v Praze. Od státu tato organizace nic neočekává, kromě společných jednání a kooperace při výběru a doporučení jednotlivých bezpečnostních prvků. Asociací je poměrně dost kritizován fakt, že některé prvky, které se v Evropě používají běžně, nejsou u nás standardem. Těmi jsou například ochranné prvky kolem stromů či tlumiče u svodidel.

Doporučení padlo i na žluté reflexní pásky podél svodidel. Rozhodně však není nutné se odvolávat na nedostatek peněž. V posledních letech se do resortu dopravy daří dávat více peněz. Česko má svou strategii pro bezpečnost na silnicích, kterou mělo realizovat do roku 2021. Zatím se to daří zhruba z poloviny.

Dle statistik Norů se díky těmto prvkům ušetří mnoho lidských životů. Ostatně severské země jsou na tom vůbec nejlépe, co se využívání těchto prvků týče. Pro některé silnice by zavedení těchto prvků bylo pouze drobnou úpravou a nebylo by třeba složitě vozovku přizpůsobovat.