Roline

Společnost Hankook zvýší produkci pneumatik v Evropě

27. 3. 2018

Maďarský závod společnosti Hankook Tire rozšíří svou výrobu a bude zásobovat Evropu pneumatikami pro nákladní vozy.

Společnost Hankook hodlá rozšířit svou výrobu a také působení v Evropě. Díky tomu se rozšíří výroba pneumatik v maďarském Rácalmási. Stavební práce se očekávají v prvním pololetí letošního roku. Výroba započne v novém režimu za dva roky. Evropský závod se tak bude rozšiřovat už počtvrté od roku 2007, kdy byl otevřen. Tentokrát by rekonstrukce a rozšíření měli vyjít na 290 milionů eur.

Hankook Tire rozřiřuje výrobu v Evropě

Kapacita závodu hraje pro Hankook Tire klíčovou roli, zejména proto, aby byl schopen uspokojit poptávky na trzích Evropy, jak v sektoru originální výbavy, tak i v sektoru náhradní spotřeby pro nákladní vozidla a autobusy. Po dokončení záměru vznikne 150 nových pracovních pozic. Roční kapacita výroby počítá s 550 tisíci pneumatikami pro autobusy, středně-těžká a těžká nákladní vozidla. Aktuálně je závod schopen vyrábět pneumatiky pro osobní vozy, a to v kapacitě 55 tisíc pneumatik za jediný den. Celkově tak jde o 19 milionů kusů za rok.

Celkový počet sestává z téměř 900 rozměrů a variací pro různé modely osobních vozidel a také SUV či dodávek. Z tohoto závodu tak odcházejí pneumatiky značek Audi, BMW, Fiat, Ford, Hyundai, Kia, Mercedes-Benz, MINI, Opel, Peugeot, Porsche, Seat, Škoda a VW.

V posledních letech se jedná o předního výrobce pneumatik

Hankook za posledních 10 let zásadně posílil svou pozici v segmentu pneumatik pro nákladní vozy. Pneumatiky této společnosti využívají společnosti jako Mercedes-Benz, MAN či Scania. Firma dodává pneumatiky i pro návěsy Schmitz Cargobull, který je největší v Evropě. Hankook Tire dodává pro evropské pneumatiky pro nákladní vozy z továrny v Koreji.

Han-Jun Kim, prezident společnosti Hankook Tire Europe. K tomu dodává: „Na základě své role strategického dodavatele pneumatik pro vozidla předních světových značek si Hankook Tire vypracoval po celém světě pověst výrobce prvotřídních technologií a pneumatik špičkové kvality určené pro segment osobních vozidel a vozidel typu SUV. V posledních letech se to týká také segmentu pneumatik pro autobusy a nákladní vozidla.“