Roline

Společnost DAF představuje jeden z nových vozů pro letošní rok

4. 7. 2018

DAF představuje ideální nákladní vozidlo pro městské účely.

Stejně jako další výrobci, tak i společnost DAF v letošním roce uvede zcela novou sérii nákladních vozidel. Konkrétně půjde o CF Electric. Vozidla mají nejmodernější technologii VDL E- Power, ta neprodukuje vůbec žádné emise a je téměř bezhlučná. Pro první zkoušky budou vozy vyrobeny společností DAF. O montáž kompletní elektroniky se postará VDL Groep.

Společnost DAF představuje malé elektrické vozidlo

Obě společnosti mají v plánu aktivní spolupráci na vlastních projektech. Preston Feight, který je prezidentem společnosti DAF Trucks k tomu řekl své:

„Společnost DAF kladla v celé své historii důraz na vývoj inovativních řešení naplňujících měnící se potřeby našich zákazníků. I v budoucnosti budeme našim zákazníkům poskytovat vhodné technologie, které jim pomohou dosáhnout jejich cílů. DAF byl mezi prvními výrobci, kteří v Evropě nabídli hybridní elektrické nákladní vozidlo pro rozvážkovou dopravu, a ve vývoji hybridních a elektrických pohonných ústrojí i nadále pokračuje. S tím, jak mnohá velká města oznamují svůj záměr vyžadovat nulové emise a velmi nízkou hlučnost, budeme pro své zákazníky zajišťovat optimální řešení ke splnění těchto požadavků.“

Ke spolupráci se společností VDL ještě dodal: „VDL je známa jako firma s vedoucím postavením v oblasti plně elektrických autobusů hromadné dopravy. Několik stovek těchto autobusů již dodala provozovatelům hromadné dopravy po celé Evropě,“ řekl Willem van der Leegte, prezident VDL Groep. „Partnerská spolupráce se společností DAF na projektu elektrického nákladního vozidla je pro nás velmi zajímavá a pro obě společnosti z Eindhovenu představuje obrovskou příležitost vydobýt si vedoucí postavení ve světě elektrických užitkových vozidel.“

Vozidlo CF Electric je tahač s uspořádáním 4 x 2 určený zejména pro rozvážku zboží o celkové hmotnosti až 40 tun v městských oblastech. Těžištěm jeho inteligentní pohonné soustavy je elektromotor o výkonu 210 kW napájený soustavou lithiumiontových akumulátorů o celkové kapacitě 170 kWh. Dojezd vozidla CF Electric činí přibližně 100 kilometrů, což pro rozvážku velkoobjemových nákladů zcela postačuje. Akumulátory lze rychle dobít za 30 minut, plné nabití je pak možné za pouhých 1,5 hodiny.