Roline

ŘSD začne stavět D3 od Prahy do Tábora v roce 2021

11. 6. 2018

ŘSD nastínilo plán výstavby na úseku dálnice D3. Začít se s ním má v roce 2021.

V roce 2021 by měla začít výstavba dálnice D3 v úseku Praha – Tábor. Do konce letošního roku požádá ŘSD o územní rozhodnutí. Potvrdili to Dan Ťok společně s Janem Kroupou.

Stavba D3 od pražského okruhu až k Táboru bude rozdělena celkem na pět velkých úseků. Stát hodlá stavět všechny najednou. „Na tuto trasu máme dnes vydané stanovisko EIA, nicméně jsme ve verifikačním procesu. Po projednání s obcemi přišly do projektu změny, valy, v jednom případě prodloužení tunelu. Teď verifikujeme, jak moc jsou ty změny velké. Předpoklad je, že do konce roku požádáme o územní rozhodnutí na celou stavbu dálnice D3.“ potvrdil Jan Kroupa.

Nový zákon má proces urychlit

Jihočeská hejtmanka Ivana Stráská se však obává, že by mohl dojít k velkému zdržení díky ekologům. Jan Kroupa si myslí, že pomůže zákon o liniových stavbách. Měl by umožnit rychlejší plánování a financování dopravní infrastruktury. Dle Andreje Babiše by měl být přijat do konce června. Někteří majitelé nechtějí pouštět silničáře na pozemky, aby zde mohly provést geologický a hydrogeologický průzkum. Přípravné práce však mohou zásadně urychlit celou stavbu. Uvidíme tedy, jak moc v tomto ohledu nový zákon pomůže.