Roline

Renault Trucks bude nabízet elektrický pohon již příští rok

21. 2. 2018

V příštím roce zahájí automobilka Renault prodej plně elektrických nákladních vozidel.

Automobilka Renault Trucks zahájí v roce 2019 prodej modelové řady elektrických vozidel. Výrobce využije všech zkušeností, které má za posledních deset let, kdy testoval elektrická vozidla i v reálných podmínkách u svých zákazníků. Tato plně elektrická vozidla jsou primárně určena pro provoz v městských a příměstských oblastech a jejich sériová výroba bude probíhat v továrně Renault Trucks v Blainville-sur-Orne.

Eletrická vozidla mají být budoucností v automobilovém sektoru

Elektromobilita má být v následujících letech naprosto klíčovým sektorem v dopravě. Týkat se to bude i nákladních vozidel. Tato vozidla by měla zlepšovat kvalitu ovzduší, neboť nebudou produkovat žádné výfukové plyny.

Automobilka Renault Trucks od roku 2009 velmi významně investuje do výzkumu a vývoje elektrických vozidel, které poté ve spolupráci se svými zákazníky testuje i v rámci reálného provozu. Testy těchto experimentálních vozidel v segmentu 12-16 tun – modely Speed Distribution pro společnost Guerlain, Stef pro společnost Carrefour, Neslé a skupiny Delanchy. Tyto modely byly těmto společnostem nabídnuty k testování a závěry z nich následně vyhodnoceny. Díky tomu má Renault Trucks důležité informace o výdrži, výkonu, fungování, provozu a dobíjení baterií ve vozidlech.

Renault dodává, že až nyní jsou si jisti tím, že jsou jejich vozidla skutečně plně konkurence schopná. Renault Trucks bude těžit z rozsáhlých poznatků automobilky Volvo, s níž je ve skupině. Dle předpokladů by tak prodej těchto vozidel měla automobilka zahájit již v roce 2019. Ve francouzské továrně tak započala montáž linky na výrobu těchto elektrických vozidel.