Roline

Renault připravuje novou generaci nákladních vozidel

18. 7. 2017

Automobilka Renault připravuje zcela novou generaci nákladních vozidel.

Společnost Renault nehodlá zůstat pozadu za konkurencí. Díky tomu připravuje také nové vozy, které budou schopné snížit vyprodukované emise a rovněž sníží i spotřebu.

Automobilka Renault Trucks připravuje nové typy nákladních vozidel

Renault se nyní snaží dosáhnout efektu, kdy by tato vozidla snížila svou spotřebu až o 13%. Nejnovějším projektem je v této oblasti Project FALCON Flexible & Aerodynamic Truck for Low CONsumption (Flexibilní & Aerodynamický tahač pro nižší spotřebu). Renaultu s ním vypomáhají společnosti Faurecia, Michelin, Total, Fruehauf, Wezzoo, Benomad, Styl'Monde, Polyrim, Enogia, IFPEN, École centrale de Lyon (LMFA) a IFSTTAR (LTE ; LESCOT).

Vývoj se nebude zaměřovat pouze na spotřebu vozu, ale také na celkovou aerodynamiku, pneumatiky s menším valivým odporem, pohonné soustavy s lepším využitím tepla, prediktivní pomocné systémy, které přispívají k úspornější jízdě a úspoře energie. Toto vše hodlá Renault do vozu integrovat během letošního roku s tím, že ostré testování rozeběhne v roce 2018.

Díky tomuto prototypu bude Renault plně připraven na příležitosti a požadavky trhu kolem roku 2020. Zatím není jasné, jaký přesně typ pohonu bude u tohoto vozidla použit.