Roline

Prosinec bude posledním měsícem, kdy nebude nutné vozidla fotit na emisní kontrole

5. 12. 2017

Stanice emisních kontrol mají poslední měsíc na to, aby se připojily k centrálnímu serveru k odesílání fotografií z kontrol.

Ministerstvo dopravy ještě do konce letošního roku povolí emisním stanicím, aby pracovaly v offline režimu. Takzvaně není nutné zasílat fotodokumentaci na online server. Oproti předchozím rokům totiž musejí emisní stanice zasílat fotodokumentaci na centrální server. Důvodem je fakt, že některá vozidla se fyzicky na proběhlých kontrolách neobjevila.

Prozatím platí výjimka na prosinec

Povinnost měla platit od letošního prosince, zatím se ale povolila výjimka, neboť všechny stanice se nedokázaly včas připojit na centrální systém. Na stanicích technických kontrol tento systém funguje už delší dobu.

Tomáš Neřold z ministerstva dopravy se k tomu vyjádřil následovně: „Při dnešním prověření připravenosti stanic ministerstvo dostalo informaci, že významná část provozovatelů měření emisí čeká na dodání potřebného softwaru od svých smluvních partnerů.“

Nejpozději od ledna však bude nutné tuto povinnost dodržovat. Veškeré stanice již budou muset být připojeny a bude odesílán záznam do centrály.