Roline

Program po bezpečnost na silnici představila IRF

2. 6. 2017

IRF představuje program pro bezpečnost na silnicích.

Mezinárodní federace silnic představila globální program ohledně bezpečnosti silničního provozu. Opatření preventivního posuzování rizik, jako je audit nebo inspekce bezpečnosti silničního provozu prováděných na nových i stávajících silnicích, poskytují dobře charakterizovanou a nákladově efektivní cestu ke snížení rizika zranění v silničním provozu.

Celosvětový certifikační program IRF se snaží najít auditory, kteří si chtějí zlepšit svou kvalifikaci, a to jak doma, tak i v zahraničí. Uchazeči musí vyplnit online žádost a splnit kvalifikační zkoušku. Do žádosti uvedou svou předchozí praxi a dosažené úspěchy, aby mohli program dokončit.

„IRF je již řadu let vedoucím globálním zastáncem bezpečnosti silničního provozu, prosazování osvědčených postupů v oblasti bezpečnosti plánování a řízení silnic prostřednictvím naší advokátní kanceláře, programů sdílení znalostí a iniciativ budování kapacity,“ řekl prezident a generální ředitel IRF C. Patrick Sankey.

„Každý den naše členské organizace ovlivňují skutečnou změnu navržením řešení, která pomáhají chránit lidi před smrtí nebo zraněním. Globální program pověření je významným předstihem, který poskytuje společnou referenční hodnotu pro profesionály v oblasti bezpečnosti a silniční agentury po celém světě.“

„Tato iniciativa vychází z dlouhé řady politických prohlášení vydaných IRF od roku 2014,“ řekl předseda IRF Ing. Abdulláh A. Al-Mogbel.

„Díky našemu kolektivnímu usílí jsou nyní bezpečnostní audity a další základní bezpečnostní opatření začleněny do roustoucího počtu dopravních projektů financovaných mnohostrannými institucemi.“