Roline

Přes Říčany už kamiony jezdit nebudou

16. 5. 2017

V Říčanech se podařilo prosadit zákaz kamionů na území města.

V Říčanech došlo k velkému posunu ohledně zákazu kamionů na území města. Ačkoliv se proti zákazu ozývali dopravci, nakonec se proti němu nikdo neodvolal. Nejde však pouze o Říčany. Zákaz se týká i oblasti od Mirošovic až po Křenice.

Kamiony to nyní budou mít velmi složité. V podstatě pro ně nebude mít smysl, aby opouštěly dálnici. Do oblasti spadá i dálniční přivaděč z Říčan a okolí na dálnici D1, tedy silnici II/101. Zákaz vejde v platnost ihned, jakmile budou rozmístěny stovky značek, a také informační tabule.

Díky tomu, že není Pražský okruh dostavěn, tak si tudy zkracovaly cestu kamiony z celé Evropy. Starosta Říčan to komentuje takto: "Dálniční přípojka - tedy silnice II/101 - je krajskou komunikací, která nápor kamionů evidentně nezvládá. Není na to stavěná. Musíme se o majetek odpovědně starat a opravy stojí ročně desítky milionů korun. Firmy, které sídlí v Říčanech, nemusejí mít strach. Rozhodně ale nebudeme kamionovou spojnicí mezi Německem a Polskem, mezi Plzní a Hradcem Králové. Kamiony patří na dálnici."

Město má v plánu hlídat dodržování tohoto zákazu skrze úsekové kamery. Jediné co spadá do výjimky, tak jsou logistické sklady, ke kterým budou připouštěna auta, poté co projdou průjezdnými váhami. Po zavedení zákazu v Říčanech se dá očekávat, že se přidají i další obce.