Roline

Praha chce koordinovat veškeré projekty z jednoho místa

18. 9. 2017

V Praze bude do budoucna probíhat koordinace veškerých projektů z jednoho jediného místa.

Praha nově chystá variantu, kdy by veškeré projekty byly řešeny na jednom místě. Do budoucna by tak neměla nastat situace, kdy by některý ze subjektů schválil rozkopání ulice měsíc poté, co byla rozkopána z jiných důvodů.

Dojde k efektivnější součinnosti organizací

Magistrát a jednotlivé městské organizace budou spolu lépe komunikovat a přispějí tak k zefektivnění prací na jednotlivých silnicích v rámci města. Dost často dochází k situacím, kdy se vozovka nechá potáhnout novým povrchem a měsíc poté je znovu rozkopána, neboť je třeba vyměnit vodovodní potrubí.

Na jednotlivých institucích do teď nefungovala komunikace, tak jak měla. Některé odbory nebyly vůbec ve spojení s okolními, a tak nebylo vůbec jasné, na čem aktuálně kolegové za zdí pracují.

Tato změna bude krokem, který vyjde vstříc takzvanému strategickému plánu. Jde o klíčový dokument, který definuje, jak zlepšit funkčnost jednotlivých složek v rámci města Prahy. Novodobá vize předpokládá, že se tak bude lépe žít lidem ve městě a zefektivní se postupy jednotlivých institucí a orgánů.

První projekty, které budou realizovány skrze tento dokument, budou představeny ještě v letošním roce. Stát by se tak mělo během podzimu.