Roline

Poptávka po hybridních vozidlech stále stoupá

18. 4. 2017

Hybridní vozidla a vozidla na alternativní pohon jsou čím dál tím více poptávána.

Hybridní vozidla se stávají čím dál tím více žádaným zbožím pro běžné řidiče i dopravce. Důkazem toho jsou i prodeje společnosti Scania za rok 2016 a rovněž také poptávky za rok 2017. Scania eviduje 5000 prodaných vozidel.

Poptávka a zájem o tato vozidla se zvyšuje

Oproti předchozímu roku jde o nárůst 40%. Zájem o tato vozidla tedy stoupá a aktuální zájem společností o ekologičtější společnost, dává tušit, že do budoucna budou tato vozidla na silnicích běžnější než dosud. Souvisí s tím také vývoj technologií, které se stále vylepšují a slibují vyšší úsporu a větší dojezd.

Henrik Henriksson, prezident a generální ředitel společnosti Scania se k tomu vyjádřil takto: „Poptávka po vozidlech, která podporují přechod k udržitelné přepravě, roste a tak je přirozeně velká i poptávka po službách, které pomáhají majitelům vozových parků ve snižování spotřeby paliva a tím také emisí oxidu dusíku a celkových finančních nákladů. To je důkazem, že udržitelná přeprava má pozitivní dopad na ziskovost.“

Rovněž také společnost Volvo právě testuje svou nejnovější verzi hybridního nákladního vozidla. Psali jsme o něm již dříve.