Roline

Polovina D1 je opravena

5. 10. 2017

Dálnice D1 je nyní z poloviny opravena. Druhá polovina má být opravena do roku 2020.

Dálnice D1 je v České republice nekončící pohádkou. Rekonstrukce už dosáhla své poloviny, a tak je modernizováno 6 úseků a aktuálně se pracuje na dalších 7. Dle všeho jsou opravy zatím levnější, než se původně předpokládalo.

Dálnice D1 se dostala na polovinu celkových oprav

Cena díky soutěži spadla oproti odhadům mnohem níže, než se původně odhadovalo. Aktuálně tak ministerstvo dopravy ušetřilo 1,6 miliardy korun za posledních 7 opravených úseků. Dva úseky, které byly ještě letos v plánu opravit, se nestihnou. Jedná se o části mezi Mirošovicemi a Hvězdonicemi a mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem. Důvodem jsou nesmyslná odvolání, ekologického hnutí Děti Země. Ta blokují práce díky administrativní zátěži.

Propočty ukazují, že oprava dálnice D1 nevyjde celkově na více než 20 miliard korun. Na D1 ještě zbývá dodělat úsek od Brna až k Ostravě. Na úseku se již začíná pracovat a jeho dokončení je plánované v příštím roce na konci srpna.

Úsek z Říkovic do Přerova je v plánu až na jaře 2018. V tuto chvíli na území pracují archeologové. Zhotovitel stavby se stále hledá a v nejbližší době by měl být vybrán.