Roline

Okolo dálnic by měly do 1. září zmizet billboardy. Zatím se k tomu ale majitelé nemají

29. 8. 2017

Billboardy kolem silnic I. třídy a dálnic mají zmizet do 1. září. Zatím však drtivá většina z nich stále stojí.

Od 1. září vejde v platnost zákon, dle něhož bude nutné veškeré billboardy a poutače kolem silnic odstranit. Spousta majitelů těchto poutačů však vyčkává do poslední chvíle a očekává se, že mnohé z nich budou stát i po tomto termínu.

Reklamní plochy zatím u silnic zůstávají

V takovém případě bude Ředitelství silnic a dálnic náklady na jejich odstranění vymáhat po majitelích. Vyklizení reklamních ploch tak může trvat až měsíce. Ty, které zůstanou stát, tak budou odstraněny právě Ředitelstvím silnic a dálnic, jenže po jejich odstranění se rozběhne řízení o vymáhání financí za práci. U poutačů, kde nebude známý vlastník, bude muset veškeré náklady zaplatit stát.

Jedná se o 3000 billboardů z celkového počtu 25 000. Ony 3000 jsou rozestavěny právě kolem silnic I. třídy a dálnic. Reklamy ve městech a obcích však i nadále zůstanou. Zákaz se netýká zastavěných území. Dle zákona však existuje takzvaná „pětiletka“, tedy lhůta, do které je třeba veškeré tyto billboardy odstranit. Někteří tak budou moci reklamní plochu využívat do té doby, dokud na ně nepřijde řada.