Roline

Obchvat kolem Sokolova se zpozdí až do roku 2019

25. 10. 2017

Sokolovský obchvat nabírá zpoždění. Projektant nezvážil veškerá kritéria.

Stavba obchvatu kolem města Sokolova nabírá zpoždění. U projektu se zjistilo, že by pod silnicí bylo velmi nestabilní podloží. Stavba je v současné době přerušena a bude se upravovat. Dokončení mělo proběhnout v roce 2018, aktuálně to však vypadá, že se obchvat dokončí v roce 2019. Potvrdil to sám starosta města, Jan Picka.

Obchvat nabere zpoždění kvůli chybě projektanta

Celkově měla stavba vyjít na 112 milionů korun a investorem stavby je v tomto případě ministerstvo financí. Ministerstvo tyto stavby financuje z fondu na opravu a zahlazování škod po důlní činnosti. Náměstek hejtmanky okomentoval situaci poněkud zvláštním vyjádřením:

„Projektant pozapomněl, že by mohly být pozemky poddolovány. Stavba tak bude stát o mnoho milionů více."

Finální cena projektu bude tedy známa až po přepracování celého projektu. Velmi se apeluje na stavbu mostů, které by se v případě nestabilního podloží mohly hýbat. Počítá se tedy s největší pravděpodobností s variantou stabilizace podloží, téměř je vyloučena varianta, že by trasa vedla jinudy.

Aktuálně rozestavěný úsek je již třetím v rámci západní části obchvatu. První úsek vede přes Jižní lom a druhý kolem Svatavy. Třetí část bude sloužit k tomu, aby obě části spojila. Nejkomplikovanější stavbou na daném projektu bude most o délce 310 metrů, který povede přes silnici II/210.

Jakmile bude ochvat dokončen bude možné město objet z dálnice D6 ve směru na Kraslice. Obchvat stejně jako u dalších měst slouží k tomu, aby se zklidnila doprava a byla přesunuta mimo zastavěnou oblast.