Roline

Nově je možné od června přihlásit vozidlo na kterémkoliv úřadě

12. 6. 2017

Novela zákona umožňuje přihlášení vozidla na jakémkoliv úřadě.

Od letošního června je již možné přihlásit automobil na kterémkoliv úřadě obce s rozšířenou působností. Díky novele zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, tak bude možné vozidlo přihlásit bez potíží v místě, které bude dostupné pro obě strany. Povinností autoservisů však bude při převodu vozidla na nového majitele, upozornit na úpravy, které byly provedeny a znemožňují tak, uznání způsobilosti vozu.

V případě, že servis takto pochybí a zákazníka neupozorní na tuto skutečnost, může inkasovat pokutu až ve výši půl milionu korun. Souhlas zákazníka s tím, že byl s podmínkami prodeje seznámen, bude stvrzen podpisem. Na druhé straně, pokud si majitel vozu nainstaluje do vozu nepovolené úpravy, jako jsou sportovní ochranné rámy či například zabarvení skel, může být pokutován až 50 tisíci korunami. V opakovaném případě, až 100 tisíci korunami.

Nově je však povinností fotit vozidla i při měření emisí. Do teď bylo nutné vozidla fotit pouze v případě STK kontroly. Tato změna začne platit od letošního prosince. Pro motoristy je spuštěn také nový web ministerstva, který na mapě ukazuje nejbližší místa, kde je možné vozidlo přihlásit, společně s provozní dobou a kontakty. Bude také možné si rezervovat návštěvu na úřadě předem.