Roline

Nové informace o hybridním vozidle společnosti Volvo

16. 3. 2017

Objevily se nové informace o hybridním dopravním vozidle společnosti Volvo Trucks.

O novém Volvo Concept Trucku už jsme na našem Facebooku informovali. Nyní automobilka vypustila nové, zajímavé informace k tomuto dopravnímu hybridu. Vozidlo dle předpokladů produkuje méně emisí, než klasické nákladní vozidlo. Rovněž automobilka uvádí, že má nižší spotřebu díky využití alternativního pohonu.

Úspora energie a šetření životního prostředí

Hybridní hnací ústrojí je uzpůsobeno tak, že využívá energii, která se hromadí při brzdění. Rekuperace energie probíhá i v případě, že vozidlo jede z kopce. Energie jde do akumulátorů, které poté vypomáhají v případě, že vozidlo jede po rovině nebo do mírného kopce.

Dle odhadů automobilky bude možné až na 30% cesty využít alternativní pohon. Úspora paliva je prozatím vypočítána v rozmezí 5-10%. Hodně bude záležet na daném vozidle, jeho parametrech a také jízdním cyklu. Hybridní pohon lze využít i v plně elektrickém módu. V takovém případě je vozidlo schopné ujet až 10 km.

Auto jako třetina schopností řidiče

Volvo také zdokonaluje svůj systém I-See, který analyzuje profil trasy před vozidlem, a také vypočítává nejhospodárnější a nejefektivnější poměr využití vznětového motoru a elektromotoru. Pomocný systém, tak dokáže uzpůsobit, případně napovědět, jak ideálně zvolit styl jízdy.

Volvo Trucks svůj koncept odhalilo již v květnu minulého roku a od té doby jej stále vylepšuje a testuje. Finální podoba je prozatím pro sériovou výrobu v nedohlednu. Za necelý rok byl zatím snížen valivý odpor, snížena hmotnost a také byla vylepšena aerodynamika. Volvo navíc byla jednou z prvních automobilek, která představila hybridní pohon pro těžká nákladní vozidla.

„Usilujeme o pozici naprosté špičky v oblasti elektromobility a také o neustálé posouvání hranice, kam až lze snížit spotřebu paliva a množství emisí. Jsme silně přesvědčeni, že jak se společnost bude v nadcházejících letech stále více orientovat na obnovitelné zdroje energie, poroste současně i význam elektromobility a hybridních technologií. Hnací ústrojí našeho koncepčního vozidla jsme vyvíjeli s cílem zvýšit efektivitu dopravy a posunout díky tomu celé odvětví blíže k udržitelné dopravě. Díky tomuto koncepčnímu vozidlu získáme cenné poznatky a zkušenosti, které budeme moci využít při dalším technologickém vývoji,“ řekl Claes Nilsson, výkonný ředitel společnosti Volvo Truck.