Roline

Ministr dopravy ujišťuje, že mýtný tendr probíhá bez komplikací

6. 2. 2018

Dle ministra dopravy Dana Ťoka je mýtný tendr bez komplikací a probíhá v rámci regulí.

Současná situace kolem výběru mýtného se zdá být přinejmenším podivná. Jak nyní ujišťuje Dan Ťok, tak se není čeho obávat, co se nového provozovatele mýtného systému týče. Ministr rovněž dodává, že je proti tomu, aby došlo ke zrušení soutěže. Dle jeho mínění je celé řízení v pořádku. Velké zdržení by nastalo právě v případě, že by byl tendr zrušen a následně vypsán nový.

Dan Ťok se vyjádřil k posledním informacím o mýtném tendru

Ministr dopravy tak reaguje na předsedu výboru Romana Kubíčka, který tvrdí, že situace je dokonce velmi vážná. Dle něho se totiž výběr nového dodavatele stále posouvá. Ministerstvo loni uchazečům prodloužilo termín pro podání nabídek. Letos se navíc protáhlo i druhé kolo tendru. Původní cenové nabídky měly být předloženy do 11. ledna. Ministerstvo dopravy však termín posunulo až na 8. března.

Dan Ťok k tomu dodává: „Je to termín, který je adekvátní a neměl by být jakýmkoli problémem v rámci spolehlivého zajištění mýta. Ministerstvo dopravy vynaloží veškeré úsilí k tomu, aby toto zadávací řízení bylo dokončeno řádně a včas a zajistilo kontinuitu výkonového zpoplatnění vybraných pozemních komunikací.“

Dle ministerstva je zakázka vypsána tak, aby bylo možné dodat jak mikrovlnný, tak i satelitní systém. Kritika však dodává, že prvotně by si měl stát jasně stanovit, kde chce mít ony zpoplatněné silnice a dle toho vybírat vhodnou technologii.

Dan Ťok ještě dodává: „Tu zakázku schvalovala vláda. A vláda má ze zákona možnost říct, co si chce objednat. A ona řekla, co si chce objednat.“