Roline

Jde o první fotografie nového tahače od Tesly?

4. 10. 2017

Nový elektrický tahač od společnosti Tesla byl zachycen na prvních fotografiích.

Už 26. října hodlá společnost Tesla Motors ukázat svůj vlastní tahač. Okolo tohoto vozidla jsou velká očekávání. Elon Musk coby ředitel společnosti, hovoří o tom, že tahač společnosti Tesla naprosto změní dálkovou silniční dopravu.

Dočkáme se revoluce v silniční nákladní dopravě?

Kromě oficiální fotky, která se objevila v průběhu března, zatím není jasné, jak tento truck bude vypadat. Tesla má však své testovací plochy a dráhy, které drží v přísném utajení. I tak se ale podařilo na jedné z nich zachytit vozidlo, které se velmi podobá původní fotografii a ukazuje velmi futuristický tahač.

Na první pohled bude vozidlo vyčnívat z kolon svým designem, který je velmi futuristický. Tvar dává tušit, že Tesla hodně pracovala na aerodynamice samotného vozu. Díky tomu by mělo docházet ke snížení spotřeby. Interiér se vyfotit nepodařilo, ale je možné, že v testovacím voze nebude jeho design ani zdaleka finální.

Očekává se, že Tesla představí tahač čistě na elektrický pohon. Otázkou je, jak se společnost poprala s dojezdem vozu a jeho výkonem. Aktuálně využívané baterie u ostatních elektrických vozů nebudou pro dálkovou přepravu dostačující. Vše se dozvíme už 26. října, kdy bude Tesla Semi truck oficiálně představen.

Předpoklad masivní výroby nového tahače je rok a půl až dva roky. Poté bychom jej mohli potkávat i na evropských silnicích. Některé zdroje hovoří o tom, že Tesla se pokusí zaútočit i cenou, která by měla být rapidně nižší než u konkurenčních výrobců.