Roline

Extrémní horka mají vliv na nehodovost na silnicích

29. 6. 2017

Horka, která v posledních dnech sužují Českou republiku se podílejí na nehodovosti na silnicích.

Velké horko má velmi negativní dopady na řidiče. Jak se ukazuje dle statistik v letních měsících, přibývá nehod a je to způsobeno tím, že řidiči snadněji ztrácí koncentraci. Řidiči se v tomto horku snadněji unaví a snižuje se u nich koncentrace.

Poslední červnová sobota byla doslova tragická

Červnové dopravní nehody si vyžádaly již 51 obětí. Tragickým dnem byla sobota 24. června. Zemřelo při ní 9 lidí. Jedná se zatím o nejtragičtější den celého roku. Bohužel umírali řidiči, chodci, cyklisté a motocyklisté.

Dbát by se tedy mělo na dostatečný příjem tekutin, ideální teplotu v autě, pokud to vozidlo umožňuje, pravidelný odpočinek a bdělost za volantem. Udává se, že velké riziko nehodovosti je mezi 2. – 5. hodinou ranní. Podobná únava však může nastat i během dne a dochází k ní mezi 13. – 15. hodinou. Nejvíce náchylní jsou lidé pracující na směny, mladí lidé do 25 let a ti kteří trpí poruchami spánku.

Extrémní horko by mělo panovalo do včerejška. Ve večerních hodinách došlo na srážky a občasné bouřky. V dalších dnech budou díky studené frontě teploty výrazně nižší.