Roline

Dokončení slovenské dálnice D1 se odkládá o několik let

28. 9. 2017

Slovensko se bude potýkat s komplikovanou dopravní situací ještě několik let.

Dálnice D1 je prokletá, a to nejen u nás ale i u našich slovenských sousedů. Stavba jednoho z úseků na slovenské D1 se zpozdí, až o čtyři roky.  Dle původního plánu měl být tento úsek hotov už letos.

Výstavba dálnice D1 se zpozdí "pouze" o čtyři roky

Slovenská firma Národná diaľničná spoločnosť. D1 nebude jediným větším zdržením výstavby silnic a dálnic na Slovensku. Zakázka za 6 miliard korun měla být hotovo letos. Jedná se o patnáctikilometrový úsek, který propojí již postavenou část dálnice s městem Ružomberok. Důvodem zdržení jsou nepředvídatelné geologické podmínky. Díky tomu se bude muset stavba přehodnotit a přepracovat.

Ružomberok se potýká s kolonami, jelikož tamní silnice jsou ve špičce nedostačující. Aktuálně však není řešení na dohled. Dálnice se značně zpozdí oproti původnímu plánu a alternativní trasa není. Zarážející je ovšem fakt, že již kvůli nestabilním pracím na tunelu, který je na trase, byly práce pozastaveny a teprve nyní je ohlášeno zdržení.

Ke skluzu dojde i ohledně výstavby nového úseku dálnice u Žiliny. Součástí této stavby má být i dlouhý tunel. Slovenský premiér Robert Fico sliboval, že do roku 2020 bude dálnice D1 dokončena. Díky těmto zdržením však není jisté, zda se to podaří.