Roline

DKV Euro Service nabízí úhradu mýtného nově i v Chorvatsku

19. 5. 2017

Chorvatsko je další zemí, která se přidává na seznam společnosti DKV Euro Service. Nově i zde bude možné platit mýtné skrze palubní jednotku.

Společnost DKV Euro Service je první společností v Evropě, která jako zahraniční dodavatel, umožňuje úhradu mýtných poplatků za využití silnic a dálnic v Chorvatsku pro vozidla nad 3,5 tuny. Mýtné v Chorvatsku se řídí počtem ujetých kilometrů na tamních silnicích a dálnicích.

Majitelé vozů nad 3,5 tuny a také provozovatelé autobusů mají možnost zaplatit mýtné takzvaně „PostPay“, tedy následná úhrada pomocí pomocí palubní jednotky ENC.

Palubní jednotku je možné sehnat pomocí předem provedené registrace na příslušných prodejních místech. Následně vydanou kartu je možné poté ihned nainstalovat v autě. Řidiči také mají možnost využít speciálních ENC pruhů v nichž mohou plynule jet, oproti běžným osobním automobilům. Společnost DKV takto umožňuje jednotné placení mýta z 30 různých zemí.

Ředitel české a slovenské pobočky Ondřej Pavlík to komentuje takto: „Chorvatsko je pro logistiku důležitou tranzitní zemí. Dopravní společnosti s mezinárodní působností projíždějí tímto balkánským státem, když jedou například z Turecka, Srbska, Řecka, Bulharska, Rumunska nebo Maďarska do Itálie a Španělska či do střední a severní Evropy.“