Roline

DKV BOX EUROPE pro celoevropský výběr mýtného dodá Siemens

3. 10. 2017

Společnost DKV Box Europe nabídne systém pro celoevropský systém mýtného. Technologii dodá Siemens.

DKV Euro Service je přední poskytovatel služeb pro dopravce, nabídne palubní jednotku pro celoevropské vyúčtování mýta. Dodavatelem oné jednotky se stane společnost Siemens.

Zařízení je vybaveno hybridní technologií pro bezdrátovou komunikaci. Vychází z nejnovější technologie Sitraffic Sensus a díky tomu je schopno zaznamenat a vyúčtovat poplatky ze systémů DSRC (Dedicated Short Range Communications), tak i GNSS (Global Navigation Satellite System).

Jürgen Steinmeyer, ředitel pro mýtné služby ve společnosti DKV Euro Service k tomu dodává:

„Mnohé boxy, nabízené na trhu, ještě nesplňují veškeré technické požadavky na celoevropské vyúčtování mýtného – například kompatibilitu s italským mýtným systémem – a budou muset být případně znovu vyměněny. DKV BOX EUROPE naproti tomu splňuje nejnovější požadavky všech členských států EU a v budoucnosti jej bude možné používat v celé Evropě.“

Nová palubní jednotka s sebou nese výhody v podobě instalace ze strany uživatele a možnosti přenášet jednotku i do jiného vozu. Aktivace karet probíhá na internetovém portále DKV. Veškerá data jsou přenášena bezdrátově.

Ondřej Pavlík, výkonný ředitel české a slovenské pobočky DKV Euro Service podotýká: „Cílem pro vstup na trh v roce 2018 je nabízet vyúčtování mýtného v Belgii, Německu, Rakousku, Polsku a Francii. Rovněž v době uvedení na trh, nebo krátce poté, má být systém rozšířen o Itálii, Portugalsko, Španělsko a Maďarsko.“