Roline

Díky měření na D1 došlo ke zvýšení bezpečnosti provozu

20. 9. 2017

Na dálnici D1 bylo využito úsekové měření, které mělo za následek zvýšení bezpečnosti.

Na dálnici D1 bylo v letošním roce zavedeno úsekové měření. Na úseku Psáře – Soutice došlo k měření rychlosti řidičů. Nepřiměřená rychlost byla naměřena pouze 1,2 % řidičů. I přesto, že z celkového podílu jde o minimální počet provinilců, tak došlo na 50 tisíc přestupků.

Řidiči byli díky měření obezřetnější a zvýšila se bezpečnost provozu

Intenzita dopravy na dálnici D1 neustále stoupá, proto tedy je počet přestupků opravdu vysoký. Ministr dopravy Daniel Ťok situaci komentuje takto:

„Děkuji řidičům, že drtivá většina z nich respektuje sníženou rychlost a v modernizovaném úseku jezdí slušně. Cílem měření není vybírat pokuty, ale zvýšit plynulost a bezpečnost dopravy na D1. Proto také na měření upozorňujeme a jsme rádi, že řidiči jsou v dopravních omezeních na D1 trpěliví.“

Na D1 jsou nyní úseky, kde jsou zúžené jízdní pruhy a dochází zde k omezení rychlosti. Většina řidičů tuto rychlost dodržuje a velká většina z těch, kteří rychlost překročí, jede pomaleji než 109 kilometrů v hodině. Zbývající řidiči se dopustí výrazného překročení rychlosti. Někteří těmito úseky projeli až 140 km/h.

Zatím není jisté, zda zůstanou kamery na měření rychlosti po delší dobu, či zda je ministerstvo dopravy společně se současným provozovatelem přesune na jiné místo.