Roline

Další úsek dálnice D11 se otevře koncem srpna

16. 8. 2017

Dálnice D11 by měla být již brzy kompletní. Poslední úsek bude otevřen koncem srpna.

Další úsek dálnice D11 (Praha – Hradec Králové) bude uveden do provozu od 21. srpna. Náklady na tento úsek se vyšplhaly na 1,06 miliardy korun. Jediné co bude narušovat plynulost provozu, tak je sjezd u obce Libišany. Zde budou probíhat úpravy, které povedou ke zkvalitnění průjezdu aut.

Díky zprovoznění posledního úseku bude dálnice D11 kompletní

Dle vyjádření ministra bude sjezd částečně zbourán a napojen jiným způsobem. Úprava sjezdu by měla být hotová do konce letošního roku. Tento poslední kus dálnice se začal stavět v roce 2014. Stavba byla pozastavena v 2006 a téměř 8 let trvalo obnovení prací. Na vině byly zejména nevykoupené pozemky.

Dálnice D11 před Hradcem Králové. Motoristé však v současné době sjíždění přes křižovatku u Opatovic nad Labem nebo přes provizorní svět u Libišan. Nové Město u Chlumce nad Cidlinou zaznamená zásadní rozdíl v dopravě, neboť většina dopravy z Prahy do Náchoda proudí právě tudy.

Navazující úsek z Hradce Králové směrem na Smiřice dostal nepravomocné stavební povolení. To však napadlo hnutí Děti Země. Původním záměrem bylo, že by se začalo stavět už koncem letošního roku. Od Jaroměře by pak dálnice měla pokračovat až k polským hranicím. Poté se totiž napojí na připravovanou polskou dálnici S3.