Roline

Dálnici D10 čekají další opravy

28. 2. 2018

ŘSD letos bude pracovat na opravách dálnice D10.

ŘSD se letos chystá opravit dálnici D10 ve směru z Prahy na Mladou Boleslav. Jedná se o úsek mezi 10. a 14. kilometrem. Opravovaný úsek začne u sjezdu na Brandýs nad Labem a skončí až u Staré Boleslavi. Náklady by měly přesáhnout přes 71 milionů korun.

Opravy započnou v dubnu

Jde o první etapu plánované opravy dálnice D10 v úseku od okraje hlavního města až po Benátky nad Jizerou. Celá oprava začne v dubnu. Konkrétní termín se stanoví až v závislosti na počasí, které bude v té době panovat. Opraven bude povrch dálnice včetně podložních vrstev. Vozovka bude odvodněna a v úseku pak budou nainstalována nová svodidla.

Pochopitelně to znamená dopravní omezení pro řidiče, kteří se musí připravit na komplikovanější průjezd. Ve směru z Prahy tak bude k dispozici pouze jeden pruh. V dopravní špičce se pak musí počítat s kolonami. Ve směru do Prahy bude zachován klasický provoz.

Ředitelství silnic a dálnic plánuje pro D10 také nový mikrokoberec v úseku Kosmonosy – Bakov nad Jizerou. Mikrokoberec vytváří na povrchu vozovky souvislou vrstvu, která zabraňuje pronikání vody. Díky tomu je životnost vozovky mnohem vyšší. Náklady na tuto opravu se odhadují kolem 38 milionů korun. Omezeny během této úpravy budou oba jízdní směry. Díky tomu budou mít řidiči k dispozici pouze jeden jediný pruh.