Roline

Dálnice D1 otevřela další modernizovaný úsek

11. 8. 2017

Na dálnici D1 byl otevřen další nový úsek.

Stavba nové dálnice mezi Prahou a Brnem se dočkala nového úseku. Jde již o sedmý nový úsek. Konkrétně jde o spojení mezi Velkou Bíteší a Devíti kříži. Zatím je tak postaveno již 50 nových kilometrů dálnice D1.

Do budoucna se počítá s modernizací dalších úseků dálnice

Dalších šest míst je na dálnici rozestavěno. Letos se počítá s dokončením ještě dvou dalších úseků. Ministr dopravy Dan Ťok tvrdí, že řidiči si změny určitě všimnou. Vozovka je na nových úsecích širší s novým povrchem a stává se tak i bezpečnější. Zároveň dodává, že děkuje všem řidičům za jejich shovívavost a pochopení. Na některých místech stále platí omezení rychlosti a je zde zúžená vozovka.

V rámci modernizace úseku Velká Bíteš – Devět křížů byl vystavěn nový most, jeden byl opraven a dva byly odstraněny. Nová vozovka je o 0,75 metrů širší v obou směrech. Modernizace stála 685 milionů korun a trvala 15 měsíců. Délka úseku činí 5420 metrů.

Aktuálně se pracuje na úsecích číslo 4 mezi exity Ostředek a Šternov, šest mezi exity Psáře a Soutice (bude letos dokončeno), číslo deset Hořice až Koberovice, patnáct Jihlava – Velký Beranov, úsek číslo osmnáct Měřín – Velké Meziříčí a úsek s číslem dvacet Velké Meziříčí – Lhotka. Do roku 2020 se počítá s modernizací dalších osmi úseků.