Roline

Během listopadu začne výstavba nových úseků na D6

9. 11. 2017

V listopadu dojde na výstavbu dalších úseků dálnice D6.

Během listopadu se začnou stavět nové úseky dálnice D6. V letošním roce se zatím daří plnit výstavbu a opravy silnic a dálnic. Kromě několika úseků se plní předem stanovený plán. Nyní začne stavba úseku z Nového Strašecí do Řevničova, včetně samotného obchvatu města. Dalším úsekem poté bude obchvat Lubence.

Stavební povolení již jsou

Stavební povolení na tyto stavby jsou již vydána. Aktuálně se čeká, zda dojde k nějakému odvolání, či bude další řízení probíhat bez komplikací. Ministerstvo dopravy aktuálně řeší, finální výběr zhotovitelů těchto staveb. Úsek Nové Strašecí – Řevničov již má svého zhotovitele. Koncem října by měl být vybrán zhotovitel obchvatu Lubence. Veškeré úseky mají být dokončené do roku 2020.

Dálnice D6 patří mezi prioritní stavby státu. V rámci Evropské komise dostala stavba výjimku, a tak není třeba opakovat celý proces posuzování vlivu na životní prostředí.

Projektová příprava probíhá na dalších úsecích

Co se týká výstavby navazujících úseků dálnice D6, tak v případě stavby Krupá, přeložka, Hořesedly, přeložka a Hořovičky – obchvat probíhá majetkoprávní příprava a inženýrská činnost pro získání stavebního povolení. Na všechny tři úseky se současně zpracovává nová EIA. Předpokládaný termín zahájení výstavby těchto tří úseku je po roce 2019. Projektová příprava běží i na další úseky, z nichž některé už mají územní rozhodnutí. Stavba zbývajících částí D6 by tak mohla začít po roce 2022. Práce pak trvají zhruba tři roky.

Chystá se také změna legislativy, která by umožnila rychlejší zřízení těchto staveb. Nová poslanecká sněmovna by měla o této úpravě jednat, a to mezi prvními záležitostmi.